AVG fasádny systém je ľahké opláštenie tvorené systémom modulárnych panelov (kaziet, profilov) rôznych foriem, vyhotovení, rozmerov a farebnej škály, upevnených na nosný rám (pomocnú konštrukciu), ktorý môže byť aplikovaný na akúkoľvek existujúcu stenu.
Dosiahnutý estetický efekt modernej fasády AVG spĺňa vysoké požiadavky architektúry stavieb s originálnym dizajnom viacerých variácií a obmien.

Kazetové panely (prvky, profily) AVG dovoľujú vytvárať rôzne tvary opláštenia moderných architektonických fasád. Ich kvalita a prevedenie vyzdvihuje celkove vzhľad fasády objektu s jemnými spojmi kaziet (panelov, profilov) pomocou efektu kladenia kaziet
v horizontálnom aj vertikálnom smere.

Možnosť prevedenia kazetového fasádneho systému AVG odsadeného od steny umožňuje dosiahnuť určitý druh odvetranej (ventilovanej) fasády a zvýrazniť architektonický vzhľad objektu bez vnútorných zásahov aj vďaka jednoduchému upevneniu kazetových panelov (prvkov, profilov) na pomocnú nosnú konštrukciu , ktorej výhodou je presná a rýchla montáž.

Systém odvetranej (ventilovanej) fasády AVG je navrhnutý ako optimálne a konštruktívne riešenie modernej obkladovej technológie.

Fasádne kazety AVG, ktoré sú špeciálne navrhnuté sú vyrobené z alumíniových kompozitných materiálov (ACP).
Fasádny systém je vhodný pre modernú architektúru budov, výškových stavieb ako aj rekonštruovaných objektov.
Alumíniové kompozitné kazetové fasády AVG sú odolné voči silným nárazom vetra a atmosferickým vplyvom. Fasádne kazety môžu byť aplikované na budovy vo vertikálnom, alebo v horizontálnom smere, prípadne kombinovane.
Na budovy môžu byť osadené aj veľkorozmerové kazety, ktoré zvýšia originalitu a estetickú hodnotu fasády alebo celej budovy.

Spôsob kotvenia fasádnej kazety AVG

skryté kotvenie

viditeľné kotvenie

SPÔSOB KLADENIA FASÁDNYCH KAZIET AVG

VERTIKÁLNE KLADENIE

HORIZONTÁLNE KLADENIE

DIAGONÁLNE KLADENIE

KOMBINOVANÉ KLADENIE

Rozmery fasádnych kaziet AVG