Panelové obklady AVG sú platne s možnosťou nekonečných variant kladenia sú vyrobené z hliníkových kompozitných materiálov ACP v hrúbke 3,4 alebo 6 mm. Pre zvýšenie hodnoty estetického efektu hliníkovej panelovej fasády sú hrany upravené zahnutím vonkajšieho plechu smerom dovnútra. Panelové obklady sa pripevňujú k nosnej konštrukcii skrytým upevnením a to lepením alebo priznaným upevnením obkladu a to nitovaním.

Aplikácie panelových fasád na báze hliníka prinášajú variabilitu povrchov a efektné riešenia bez obmedzení tvarovania taktiež prinášajú nový estetický dojem a originalitu fasád. V súčasnosti sa vo výraznej miere používajú fasádne hliníkové kompozitné dosky ACP zložené z viacerých vrstiev materiálu. Na budovy môžu byť osadené veľkorozmerové hliníkové dosky, ktoré navyše umožňujú rýchlu montáž. Rozmery panelov je možné upraviť presne podľa požiadavky investora alebo projektu.

Panelové fasádne systémy sú obzvlášť vhodné pri sanácií výškových panelových bodových obytných domov, veľkoplošných realizáciách, kde sa kladú veľké nároky na tuhosť a odolnosť.

SPÔSOB KLADENIA PANELOVÝCH FASÁD AVG

HORIZONTÁLNE KLADENIE

VERTIKÁLNE KLADENIE

KOMBINOVANÉ KLADENIE

NEPRAVIDELNÉ KLADENIE

NEPRAVIDELNÉ KLADENIE

INDIVIDUÁLNE RIEŠENIE

ROZDELENIE PANELOVÝCH FASÁD AVG

Panelové fasády AVG rozdeľujeme na dva typy:

ROZMEROVÉ MOŽNOSTI PANELOV

FOTOGRAFIE REALIZÁCIÍ PRIESTOROVÝCH PANELOVÝCH FASÁD