fbpx Skip to main content
search

Oceľová hala na mieru

Oceľová hala

Oceľová hala na mieru - AKO SI SPRÁVNE VYBRAŤ ?
VÝSTAVBA OCEĽOVEJ HALY - PORADÍME VÁM...!

Pri investícii do oceľovej haly je prvoradým kritériom účel a využitie haly. Je veľmi dôležité už pri prvotnej myšlienke o takejto významnej investícii do haly na mieru, rozmýšľať niekoľko rokov dopredu. V dnešnom rýchlo meniacom sa prostredí, nemôže nik vedieť ako bude biznis vyzerať napríklad o 10 rokov.

Aj pre tieto dôvody je preto potrebné novú oceľovú halu na mieru navrhnúť a projektovať tak, aby zohľadňovala požiadavky pre budúci rozvoj a využitie. Napríklad je dôležité pri tvorbe  projektovej dokumentácie montovanej haly uvažovať o budúcej dostavbe k hale. Je vhodné prispôsobiť a navrhnúť montovanú halu tak, aby v budúcnosti nebol problém dostavby k montovanej hale a treba uvažovať aj nad prípadnou zmenou účelu budúceho využitia haly.

Veľmi dôležité je vybrať si správny konštrukčný systém oceľovej montovanej haly na mieru. Na trhu sú dostupné rôzne konštrukčné systémy hál. Niektoré ponúkajú aj dodávatelia zo zahraničia. Je však potrebné uviesť, že nie všetky môžeme považovať za dobré riešenie alebo také, ktoré by nemuselo narobiť investorovi „vrásky na čele“ ak sa takáto zahraničná spoločnosť rozhodne u nás svoj biznis neskôr zabaliť.

Niektoré systémy týchto hál sú vyrobené len z ohýbaných plechov, ktorých hrúbka dosahuje v priemere iba 3-4 mm. Následná investičná hodnota takýchto „lacných plechových hál“ je výrazne nižšia oproti „oceľovej hale vyrobenej z poctivých profilov“. Zároveň podľa skúseností zákazníkov väčšina týchto „špeciálnych plechových hál“ má svoje obmedzenia.

Prípadná zmena využitia hál alebo budúca dostavba, prípadne umiestnenie nejakej technológie do haly, kde bude potrebné využiť aj statickú pevnosť konštrukcie haly môže byť vážny problém. Takže takáto hala sa môže stať v budúcnosti viac problematická pre prípadné požiadavky na zmeny.

Aj z týchto dôvodov dnes investori vyhľadávajú kvalitných domácich dodávateľov montovaných hál na mieru, ktorý sú dlhodobo etablovaný na našom trhu s vlastnými zamestnancami, obchodným a technickým oddelením, vlastnou výrobou a vlastnými montážnymi pracovníkmi. Takéto spoločnosti dokážu pre klientov dodať veľmi kvalitné služby a výrobky, ako aj servis a údržbu objektov po dlhé roky.

Niektoré riešenia, ktoré vyzerajú lacno a výhodne sa môžu stať v budúcnosti zdrojom problémov. Pokiaľ investujete do výstavby oceľovej haly, rozhodnite sa správne a nerozhodujte sa len na základe ceny. Väčšinou cenový rozdiel vzhľadom na celkový objem investície a životnosti montovanej haly nie je zásadný. Neskôr by Vás takéto rozhodnutie mohlo mrzieť.

Väčšinou platí, dôveruj ale preveruj. Je lepšie poradiť a obrátiť sa na skúsených odborníkov a spoločnosti, ktoré vyrábajú oceľové haly na mieru u nás a ponúkajú dobré služby a príslušenstvo ako spoločnosti typu „ONE MAN SHOW“.

Oceľová hala – Odporúčanie je, vždy pred plánovaním investície a pred samotným návrhom oceľovej haly prerokovať investičný zámer s dodávateľom a výrobcom halových objektov, ktorý má mnoho skúseností z vlastných realizácií.

Poradenstvo a konzultácie pred samotným projektovaním oceľových montovaných hál a objektov využívajú aj projekčné a architektonické kancelárie, aby spoločne pripravili najlepšie riešenie pre investičný zámer.

oceľová konštrukcia ROLTA AXONOMETRIA s lgoom
Moderná administratívna budova
Zastavaná plocha: 600 m2
Statický návrh – rámová konštrukcia
oceľová hala BIDFOOD AXONOMETRIA s logom
Hala s admiministratívnou časťou
Zastavaná plocha: 6800 m2
Statický návrh | Hala – priehradová strešná konštrukcia
Administratívna budova – rámová konštrukcia
Oceľová hala – rámová konštrukcia
Hala s opláštením s hliníkovými oknami a dverami
Hala so vstavanou admiministratívnou časťou
montovaná hala
Moderný administratívny objekt
Hala s administratívnou budovou

Poradenstvo - návrh - výroba - vlastná montáž!

logo AVG