fbpx

Oceľové haly

By 9. novembra 2019 13 novembra, 2019 Blog

AKO SI SPRÁVNE VYBRAŤ ?

PORADÍME VÁM…!

Pri investícii do oceľovej haly je prvoradým kritériom účel a využitie haly. Je veľmi dôležité už pri prvotnej myšlienke o takejto významnej investícii do haly na mieru, rozmýšľať niekoľko rokov dopredu. V dnešnom rýchlo meniacom sa prostredí, nemôže nik vedieť ako bude biznis vyzerať napríklad o 10 rokov.

Aj pre tieto dôvody je preto potrebné novú oceľovú halu navrhnúť a projektovať tak, aby zohľadňovala požiadavky pre budúci rozvoj a využitie. Napríklad je dôležité pri tvorbe  projektovej dokumentácie montovanej haly uvažovať o budúcej dostavbe k hale a prispôsobiť a navrhnúť montovanú halu tak, aby v budúcnosti nebol problém dostavby k montovanej hale a treba uvažovať aj a prípadnou zmenou účelu budúceho využitia haly.

Veľmi dôležité je vybrať si správny konštrukčný systém oceľovej montovanej haly. Na trhu sú dostupné rôzne konštrukčné systémy hál, ktoré ponúkajú aj dodávatelia zo zahraničia. Je však potrebné uviesť, že nie všetky môžeme považovať za dobré riešenie alebo také, ktoré by nemuselo narobiť investorovi „vrásky na čele“ ak sa takáto zahraničná spoločnosť rozhodne u nás svoj biznis neskôr zabaliť.  Niektoré systémy týchto oceľových hál, kde nosnou kostrou je oceľová konštrukcia sú vyrobené z ohýbaných plechov, ktorých hrúbka dosahuje hrúbku steny v priemere iba do 4 mm. Následná investičná hodnota takýchto „lacných plechových hál“ je výrazne nižšia oproti „oceľovej hale vyrobenej z poctivých profilov“. Zároveň podľa skúseností zákazníkov väčšina týchto „špeciálnych plechových hál“ má svoje obmedzenia  prípadnou zmenou využitia hál alebo budúcou dostavbou, prípadne umiestnenie nejakej technológie do haly, ktorá by musela napríklad využiť aj pevnosť oceľovej konštrukcie haly. Aj preto sa takáto hala môže stať v budúcnosti viac problematická pre takéto požiadavky na zmeny.

Aj z týchto dôvodov dnes investori vyhľadávajú kvalitných domácich dodávateľov montovaných hál, ktorý sú dlhodobo etablovaný na našom trhu s vlastnými zamestnancami, obchodným a technickým oddelením, vlastnou výrobou a vlastnými montážnymi pracovníkmi. Takéto spoločnosti dokážu pre klientov dodať veľmi kvalitné služby a výrobky, ako aj servis a údržbu objektov po dlhé roky.

Niektoré riešenia, ktoré vyzerajú lacno a výhodne sa môžu stať v budúcnosti zdrojom problémov. Pokiaľ investujete do oceľovej haly, rozhodnite sa správne a nerozhodujte sa len na základe ceny. Väčšinou cenový rozdiel vzhľadom na celkový objem investície a životnosti montovanej haly nie je zásadný. Neskôr by Vás takéto rozhodnutie mohlo mrzieť.

Väčšinou platí, dôveruj ale preveruj. Je lepšie poradiť a obrátiť sa na skúsených odborníkov a spoločnosti, ktoré vyrábajú oceľové haly u nás a ponúkajú dobré služby a príslušenstvo ako spoločnosti typu „ONE MAN SHOW“.

Odporúčanie je, vždy pred plánovaním investície a pred samotným návrhom oceľovej haly prerokovať investičný zámer s dodávateľom a výrobcom halových objektov, ktorý má mnoho skúseností z vlastných realizácií.

Poradenstvo a konzultácie pred samotným projektovaním oceľových montovaných hál a objektov využívajú aj projekčné a architektonické kancelárie, aby spoločne pripravili najlepšie riešenie pre investičný zámer.

oceľová konštrukcia ROLTA AXONOMETRIA s lgoom

Moderná administratívna budova
Zastavaná plocha: 600 m2
Statický návrh – rámová konštrukcia

oceľová hala BIDFOOD AXONOMETRIA s logom

Hala s admiministratívnou časťou
Zastavaná plocha: 6800 m2
Statický návrh / Hala – priehradová strešná konštrukcia
Administratívna budova – rámová konštrukcia

Oceľová hala – rámová konštrukcia

Hala s opláštením s hliníkovými oknami a dverami

Hala so vstavanou admiministratívnou časťou

Moderný administratívny objekt

Hala s administratívnou budovou