fbpx Skip to main content
search

Moderné fasády z hliníka

administrativne budovy

Moderné fasády z hliníka svojím jedinečným riešením prinášajú budovám, rodinným vilám a rezidenčným objektom originálny a nadčasový dizajn. Prevetrávané fasády z hliníka a 3D fasády AVG od spoločnosti AVG GROUP sa stali súčasťou mnohých moderných stavieb. Prevetrávaná fasáda AVG vo vysokej materiálovej kvalite s jedinečným vzhľadom garantuje dlhú životnosť na veľa rokov. Moderná fasáda 100% originál AVG je súčasťou modernej architektúry.

Prevetrávané fasády AVG sú vyrobené z kvalitného hliníka, ktorý sa stal overeným fasádnym materiálom 21. storočia.

Moderné fasády z hliníka? Prečo sa väčšina investorov, projektantov a architektov rozhodne pre prevetrávané fasády AVG z hliníka?

Moderné fasády z hliníka AVG spĺňajú všetky najdôležitejšie požiadavky pre prevetrávané fasády budov, rodinných víl a domov ako aj rezidenčných objektov. Hliník prináša do návrhu fasád veľmi veľa kľúčových vlastností pre ktoré sa väčšina architektov a investorov nakoniec rozhodne. Pre architektov a investorov je veľmi dôležité, aby vízia a nápad zostali dlho zachované. Práve toto ponúka fasáda z hliníka.
Prevetrávaná fasáda AVG z hliníka s originálnym riešením a jedinečným dizajnom bude svojim moderným riešením zdobiť objekt niekoľko desiatok rokov. Moderná fasáda AVG 100% originál je vyrobená z najkvalitnejších hliníkových plechov s rôznou povrchovou úpravou a tvarovým riešením fasádnych hliníkových kaziet a panelov.

Hliník sa stal v 21. storočí overeným fasádnym materiálom, ktorý dokáže dlhodobo odolávať vonkajším vplyvom prostredia v podobe chladu, mrazu, vysokých teplôt, UV žiareniu, dažďovej vody a nečistotám. Všetky tieto vplyvy vonkajšieho prostredia dávajú fasádam poriadne zabrať, keďže na ne dlhodobo pôsobia. Z dlhodobého hľadiska trvácnosti a zachovania pôvodných vlastností patria k najmenej trvácnym fasádnym materiálom obklady z plastov, laminátov a cementových dosiek. Nižšia životnosť fasádnych materiálov sa predpokladá aj u fasádnych materiálov z dreva.
Aj preto sa pri výstavbe významných budov, rodinných domov a víl v zahraničí ako fasádny materiál používa hlavne hliník prípadne iné trvácne kovové materiály. Toto obzvlášť platí pre výškové budovy alebo moderné administratívne centrá a rezidenčnú výstavbu. Pre investorov a architektov je veľmi dôležité, aby prevetrávané fasády zachovali pôvodné vlastnosti desaťročia.  Moderné fasády z hliníka okrem dlhej životnosti a odolnosti voči vplyvom vonkajšieho prostredia charakterizuje aj nízka hmotnosť, čo je veľmi veľkou výhodou oproti fasádnym obkladom z oceli, laminátu alebo cementových dosiek.

TERMÁLNA IZOLÁCIA

TEPELNÁ IZOLÁCIA

ODOLNOSŤ PRED POVETERNOSTNÝMI VPLYVMI

DIFÚZIA VODNÝCH VÝPAROV

TERMÁLNE DEFORMÁCIE

ZVUKOVÁ IZOLÁCIA

Moderná fasáda 100% originál AVG – ORIGINÁLNE RIEŠENIA PRE MALÉ A VEĽKÉ PROJEKTY“

Moderné perforované a pretláčané fasády AVG - originálny dizajn

Dizajnové plechy pre fasády AVG sú vyrobené z najkvalitnejších kovových materiálov. Perforované alebo pretláčané fasády AVG z kvalitného kovu sú vyrobené najčastejšie z hliníkových alebo oceľových plechov. AVG fasády z dierovaných a pretláčaných plechov môžu byť vyrobené aj z titanzinkových, nerezových, mosadzných alebo medených plechov.

Dierované plechy pre fasády AVG môžu mať rôznu tvarovú profiláciu a voliteľnú perforáciu. Technické a dizajnové prevedenie plechov pre perforované fasády AVG ponúka projektovým riešeniam originálny dizajn. Fasády z dierovaných plechov AVG môžu mať aj rôzne farebné prevedenie, ktoré umožňuje investorom, projektantom a architektom vytvoriť zaujímavé riešenie. Dierované plechy a profily AVG je možné využiť aj pre rôzne prvky a obklady interiérových stien alebo podhľadov.

Prevetrávaná fasáda AVG – nízka hmotnosť systému

Prevetrávaná fasáda AVG vyrobená z kvalitného hliníka pre súčasnú modernú architektúru sa okrem vysokej kvality, dlhej životnosti a vysokej odolnosti voči vplyvom vonkajšieho prostredia vyznačuje aj množstvom technických a konštrukčných výhod. Prevetrávané fasády AVG z hliníka majú aj nízku hmotnosť.  Moderné fasády z hliníka od výrobcu fasádnych systémov AVG GROUP spolu s nosnou podkonštrukciou systému (roštom) a fasádnou hliníkovou kazetou majú hmotnosť 7 až 10 kg/m2. Vďaka týmto vlastnostiam systému je prevetrávaná fasáda AVG z hliníka vhodná pre výškové budovy nakoľko nepriťažuje nosnú konštrukciu budovy svojou hmotnosťou len minimálne. Kombinované mechanické upevnenie závesným zámkom na fasádnej hliníkovej kazete je vysoko bezpečné, čo zaručuje to že nedôjde k neželanému uvoľneniu fasádneho dielca. Moderná fasáda 100% originál AVG z hliníka zabezpečuje aj vysokú požiarnu odolnosť. Prevetrávaná fasáda AVG je certifikovaná pre najvyšší stupeň požiarnej odolnosti v triede A1 (NEHORÍ a NEDYMÍ).

montážny postup kladenia odvetraných fasád

Inštalácia konzol a aplikácia doplnkovej hydroizolačnej fólie

montážny postup kladenia odvetraných fasád

Upevnenie profilov nosnej konštrukcie

montážny postup kladenia odvetraných fasád

Osadenie pohľadových prvkov - kaziet AVG

Prevetrávaná fasáda AVG – súčasť modernej architektúry

Moderné fasády AVG – rozmery fasádnych kaziet a spôsob ich kladenia

Moderné fasády z hliníka AVG, ktoré tvoria fasádne kazety a panely rôznych rozmerov, foriem a tvarov s upevnením na hliníkovú podkonštrukciu (rošt) umožňujú investorom a architektom vytvoriť nadčasové a originálne riešenie.

Architektom a projektantom umožňuje prevetrávaná fasáda AVG z ušľachtilého kovu akým je hliník zrealizovať celý rad príjemných, inovatívnych, estetických a spoľahlivých riešení pre budovy, rodinné domy, rodinné vily a rezidenčné objekty.

Hliníkové kazety a panely pre prevetrávané fasády AVG  môžu byť vyrobené pre horizontálne, vertikálne a kombinované fasádne použitie. Šírka hliníkových kaziet a hliníkových panelov môže byť od 50 mm do 1400/1500 mm a dĺžka od 100 mm až do 4000 mm (na požiadanie po konzultácii 6000 mm). Hĺbka kaziet a panelov pre štandardné riešenia je od 20 mm do 40 mm. Extra hĺbka hliníkových kaziet môže byť od 30 mm do 350 mm.
Veľkou výhodou fasádneho systému AVG je aj to, že fasádne hliníkové kazety a hliníkové panely môžu byť vyrobené v nepravidelnom tvare.
Moderná fasáda 100% originál AVG umožňuje realizovať voľným riešením zaujímavé architektonické návrhy jedinečných, inovatívnych a originálnych fasád vo vysokej kvalite a životnosti.

VERTIKÁLNY SYSTÉM KLADENIA

odvetrané fasády kladenie

HORIZONTÁLNY SYSTÉM KLADENIA

odvetrané fasády kladenie

KOMBINOVANÝ SYSTÉM KLADENIA

odvetrané fasády kladenie

PRIESTOROVÝ SYSTÉM KLADENIA

odvetrané fasády kladenie

KAZETY VYROBENÉ Z HLINÍKOVÉHO KOMPOZITNÉHO MATERIÁLU (ACP) s názvom ACP kazety

ROZMERY FASÁDNYCH HLINÍKOVÝCH KAZIET
HORIZONTÁLNY SYSTÉM KLADENIA

hliníkové kazety

ROZMERY FASÁDNYCH HLINÍKOVÝCH KAZIET
VERTIKÁLNY SYSTÉM KLADENIA

hliníkové kazety

ROZMERY ŠIKMÝCH FASÁDNYCH HLINÍKOVÝCH KAZIET
HORIZONTÁLNY SYSTÉM KLADENIA

hliníkové kazety

ROZMERY ŠIKMÝCH FASÁDNYCH HLINÍKOVÝCH KAZIET
VERTIKÁLNY SYSTÉM KLADENIA

hliníkové kazety

KAZETY VYROBENÉ Z HLINÍKOVÉHO PLECHU (AL) s názvom AVG ALU EASY

ROZMERY FASÁDNYCH KAZIET AVG ALU EASY
HORIZONTÁLNY SYSTÉM KLADENIA

hliníkové kazety ACP

ROZMERY FASÁDNYCH KAZIET AVG ALU EASY
VERTIKÁLNY SYSTÉM KLADENIA

hliníkové kazety ACP

ROZMERY ŠIKMÝCH FASÁDNYCH KAZIET AVG ALU EASY HORIZONTÁLNY SYSTÉM KLADENIA

hliníkové kazety ACP

ROZMERY ŠIKMÝCH FASÁDNYCH KAZIET AVG ALU EASY VERTIKÁLNY SYSTÉM KLADENIA

hliníkové kazety ACP

Hliníková fasáda AVG – dokonalé riešenie pre výnimočné projekty

3D fasády AVG z hliníka – „buďte výnimočný, inovatívny a trendy“

3D fasády AVG z hliníka ponúkajú pre všetky projekty absolútnu jedinečnosť výnimočného riešenia. AVG GROUP môže vyrobiť z kvalitného hliníka inovatívnu a nadčasovú fasádu, ktorá bude trvácna a originálna desiatky rokov.

Moderné 3D fasády AVG vo vysokej kvalite z certifikovanej výroby ponúkajú projektom budov, jedinečných rodinných víl a rezidenčných objektov nezameniteľný dizajn.

Moderná fasáda 100% originál AVG 3D je pre svoju originalitu s kvalitným materiálovým prevedením riešením, ktoré odovzdá budove výnimočnú krásu spojenú technickou dokonalosťou systému AVG GROUP. 

Prevetrávaná fasáda AVG – 100% DOKONALÉ A JEDINEČNÉ RIEŠENIE

Prevetrávaná fasáda AVG z hliníka s konštrukčnou presnosťou v detailoch

Moderné fasády z hliníka v systéme AVG a ich vysokú kvalitu objavíte aj v detailoch. Prevetrávaná fasáda AVG má konštrukčnú presnosť vysokej kvality v rohoch, nadpražiach, osteniach, nárožiach ako aj prepojeniach fasády na ďalšie nadväzujúce konštrukcie.
Konštrukčná presnosť fasádnych dielcov z hliníka vytvorí dokonalosť, jedinečnosť, vysokú kvalitu s dlhou životnosťou.

Žiadne iné fasády nemajú takú konštrukčnú presnosť v detailoch ako moderné fasády z hliníka.

Pre všetky tieto dôležité charakterové vlastnosti sa väčšina úspešných a známych architektov, projektantov a investorov rozhodne pre modernú fasádu z hliníka.

Prevetrávaná fasáda AVG ALU EASY – MAXIMÁLNA BEZPEČNOSŤ S POŽIARNOU ODOLNOSŤOU V NAJVYŠSEJ TRIEDE A1

Požiarna odolnosť fasád

požiar budovy

V súčasnosti sú kladené vysoké požiadavky na požiarnu odolnosť fasád. Je to hlavne z dôvodu, že pri požiaroch ktoré sa preniesli na fasády budov, znemožnili hasičským zásahovým jednotkám evakuáciu ľudí. Takéto udalosti mali tragické dôsledky.

Aj preto sú kladené vysoké nároky na požiarnu bezpečnosť prevádzky budov. Právne a bezpečnostné požiadavky sú definované v zákonoch, normách, predpisoch ktoré sú v súlade národných a európskych nariadeniach. Obzvlášť je potrebné problematike požiarnej bezpečnosti venovať zvýšenú pozornosť budovám a objektom s využitím pre administratívne a kancelárske účely, obchodné prevádzky a predajne, obchodné centrá, športové haly a telocvične, bytové domy, rezidenčné budovy, všetky viacpodlažné objekty a výškové budovy.

Veľkú mieru právnej zodpovednosti na seba preberajú architekti a projektanti, ktorý zodpovedajú za výber systémov a materiálové zloženie. V prípade požiaru a tragických udalostí sú podrobným vyšetrovaním organizované zložky polície, požiarnych expertov, znalcov preto, aby dôkladne vyšetrili príčiny požiaru. Následne sa podrobne expertízne a znalecky skúmajú použité zabudované stavebné materiály a systémy, ktoré mohli výrazne prispieť k šíreniu ohňa a tragickým udalostiam.

Projektanti a architekti nesú právnu zodpovednosť za materiálový výber, ktorý bude použitý a zabudovaný do stavieb. Preto je ich základná povinnosť dôkladne skúmať požiarne charakteristiky a požiarnu klasifikáciu predtým ako tento materiál navrhnú zabudovať do stavby. Veľakrát sa stáva, že projektanti a architekti navrhujú materiálové skladby a zloženia bez toho, aby podrobne skúmali požiarne klasifikácie materiálov.

Často sú v projektových dokumentáciách navrhnuté materiálové skladby, ktoré nespĺňajú požadovanú požiarnu odolnosť a požiarnu klasifikáciu s odkazom na projekt požiarnej bezpečnosti stavby. Projekt požiarnej bezpečnosti stavby stanovuje minimálne požadované hodnoty, ktoré sú vo veľmi veľa prípadoch nerešpektované v samotných projektových dokumentáciách. Takto vzniká nesúlad medzi projektom požiarnej ochrany a projektovou dokumentáciou stavby.

Ako príklad takejto veľkej tragédie možno uviesť požiar londýnskeho bytového domu. Tento požiar skončil obrovskou tragédiou a to stratou až 72. ľudských životov, ktorých zabil oheň a dym. Fasádny obklad londýnskeho bytového domu podľa návrhu nespĺňal dostatočné požiarne kritériá. Práve extrémne šírenie požiaru bolo príčinou nevhodného a nesprávneho materiálového zloženia odvetranej fasády. Smrteľné plamene sa enormne rozšírili po fasáde londýnskeho bytového domu za neskutočne krátky čas – niektoré zdroje hovoria o 11 až 15 minútach.

V takých prípadoch požiarov, kde sa šíria plamene a dym po vonkajšej časti fasády objektu je prakticky nemožný alebo veľmi obmedzený zásah hasičských záchranných jednotiek a ďalších záchranných zložiek, ktorých úloha je zabezpečiť evakuáciu ľudí a záchranu ľudských životov ako aj samotné hasenie požiaru. Všetky takéto situácie sú vysoko rizikové aj pre ľudí zo záchranných zložiek, ktorý sa na takomto nebezpečnom zásahu podieľajú.

FASÁDA AVG ALU EASY – NEHORÍ A NEDYMÍ | CÍŤTE SA BEZPEČNE A NERISKUJTE

Prevetrávaná fasáda AVG z hliníka s najvyššou požiarnou odolnosťou A1

Fasádny obklad z hliníka, fasádne obkladové kazety a dielce AVG ALU EASY majú požiarnu odolnosť A1. Požiarna odolnosť prevetrávanej fasády a fasádnych kaziet AVG ALU EASY z kvalitného hliníka dosahuje najvyšší stupeň a klasifikáciu v triede A1, ktorá je overená požiarnymi skúškami v certifikovanej skúšobni oprávnenými osobami.

Požiarna klasifikácia fasádnych hliníkových kazetových dielcov AVG ALU EASY so zaradením do najvyššej triedy požiarnej klasifikácie A1 je charakterizovaná základnými vlastnosťami pre túto triedu. Základné vlastnosti hliníkových fasádnych kaziet AVG v najvyššej triede požiarnej klasifikácie A1 sú nehorľavosť a nedymivosť.

Požiarna odolnosť pre fasádne hliníkové obklady AVG ALU EASY v triede klasifikácie A1 zabezpečuje to, že fasádne dielce nebudú šíriť požiar po fasáde objektu. Toto je jeden z hlavných problémov, kde vo väčšine prípadov dochádza k prenosu požiaru z vnútra objektu na vonkajšiu fasádu. Pokiaľ fasádny materiál nemá dostatočnú požiarnu odolnosť takýto fasádny materiál sa doslova stáva palivom pre rýchlo sa šíriaci oheň, ktorý prakticky znemožňuje záchranným zložkám zabezpečiť včasnú evakuáciu ľudí z horiacej budovy. Ďalším vážnym problémom býva šíriaci sa štipľavý dym z horiacich stavebných materiálom, ktorý je jedovatý a býva smrteľným zabijakom.

Veľkou výhodou fasádnych hliníkových obkladových kaziet a dielcov AVG ALU EASY v triede požiarnej odolnosti A1 je že nehoria a nedymia. Týmito vlastnosťami sú bezpečné pre všetky typy stavebných objektov, ktorými môžu byť administratívne a kancelárske budovy, obchodné prevádzky a predajne, obchodné centrá, športové haly a telocvične, bytové domy, rezidenčné budovy, všetky viacpodlažné objekty a výškové budovy.

Treba mať na zreteli vysokú mieru zodpovednosti v prípade tragických následkov pri takých udalostiach akými môže byť požiar. A preto aj s odkazom na vysokú mieru právnej zodpovednosti a rizík je nevyhnutné navrhovať také riešenia, ktoré sú bezpečné pre ochranu ľudských životov a majetku.

Prevetrávaná fasáda AVG – VYTVORTE PESTRÚ FAREBNÚ FASÁDU BEZ LIMITOV

Farebné úpravy prevetrávaných fasád AVG

Moderné fasády z hliníka AVG ALU EASY ponúkajú širokú a pestrú škálu farebných variácií povrchových úprav. Takáto možnosť farebnej povrchovej úpravy kvalitných hliníkových prevetrávaných fasád AVG umožňuje realizovať investorom, architektom a projektantom zaujímavé farebné kombinácie. Moderná fasáda 100% originál AVG ponúka farebné riešenia pre jeden farebný odtieň podľa stupnice RAL množstvo už od 5 m2.

Prípadne je možné na extra požiadania vyrobiť hliníkové fasády AVG ALU EASY v povrchovej úprave rôznych špeciálnych metalických farbách, štrukturálnych farbách, spektrálnych farbách alebo NANO povrchových úpravách.  Farby pre hliníkové fasády ponúkajú inšpiratívne riešenie pre každú výzvu – „malú alebo veľkú“.

Odvetrané fasády AVG z hliníka s možnosťami voľby pestrej farebnej škály už od 5 m2 a s voliteľnými rozmermi fasádnych kaziet a panelov (šírka x výška x hĺbka x rovnomernosť) dovoľujú vytvoriť jedinečnú, originálnu a nadčasovú hliníkovú fasádu vo vysokej kvalite.

Pre naše hliníkové fasády AVG ponúkame aj špeciálne povrchové úpravy v rôznych jedinečných metalických farbách, štrukturálnych farbách, spektrálnych farbách alebo NANO povrchových úpravách.

Farby pre hliníkovú odvetranú fasádu
Drevodekor
Farby pre hliníkové fasády
Metalické farby
Farby pre hliníkové fasády
Anodizované farby
Farby pre hliníkové fasády
Textúrované farby
Farby pre hliníkové fasády
Farebné duálne tóny
Farby pre hliníkové fasády
Perlové farby

Moderná fasáda 100% originál AVG a jej výhody

odvetraná priestorová fasáda

Kazetové fasády, panely a príslušenstvo je vyrobené z kvalitného hliníka

hliník na výrobu fasády

Hliník je fasádnym materiálom 21. storočia

prevetravana fasada

Jedinečnosť a originalita, dlhá životnosť a vysoká kvalita

vzorkovnik povrchova uprava

Povrchová úprava hliníkových fasád v najvyššej kvalite

hliníkové kazety ACP

Rozmery fasádnych kaziet sú voliteľné (šírka x dĺžka x hĺbka x tvar)

odvetrané hliníkové fasády

Výroba fasádnych kaziet aj s nepravidelným rozmerom

odvetrana_fasada-1

Nízka hmotnosť a vysoká pevnosť hliníkových fasád

Farebné prevedenia aj pre malé množstvá

Požiarna odolnosť hliníkovej fasády AVG ALU EASY v triede A1 (NEHORÍ a NEDYMÍ)

detail odvetranej fasady

Presné detaily hliníkovej fasády (presné rohy, nárožia presné rohy, ostenia, nadpražia, nárožia a prepojenia fasády na iné konštrukcie)

Technický detail napojenia

Vypracovanie kompletnej technickej, konštrukčnej a výrobnej dokumentácii

Odborná montáž

KTO SME ?

AVG GROUP je známym výrobcom moderných multifunkčných oceľových hál, montovaných budov a fasádnych systémov. Oceľové haly, montované haly AVG a moderné fasádne systémy (hliníkové okná, hliníkové dvere, protipožiarne okná a dvere, presklené fasády, hliníkové slnolami, dizajnové profily) vyrábame v certifikovanom závode AVG.

Oceľová montovaná hala AVG, haly na mieru,  oceľové konštrukcie (výroba oceľových konštrukcií, oceľové väzníky, priehradové väzníky) a fasádne systémy sú overené tradíciou výroby a dodávkami pre zákazníkov na Slovensku, Česku, Rakúsku, Poľsku, Nemecku a Francúzsku. AVG GROUP ponúka kvalitné riešenia a služby, certifikovanú výrobu, záručný a pozáručný servis.

NEZABÚDAJTE : VŠETKO JE O DETAILOCH! A preto sa radšej obráťte na odbornú a overenú spoločnosť AVG GROUP so stabilným zázemím a skúsenosťami.

hlinikove okna
odvetrana_fasada-1
its very easy